
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 20 mA |
| Output Voltage | 5.3 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 20 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Adjustable, Shunt |
| Cathode Current | 45 µA |
| Min Output Voltage | 1.24 V |
| Max Output Voltage | 5.3 V |
| Initial Accuracy | 2 % |
| Shunt Current | 20 mA |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94406
Ext.Price$0.94406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94406 | $0.94406 |
| 10 | $0.75734 | $7.57340 |
| 25 | $0.69211 | $17.30275 |
| 50 | $0.63250 | $31.62500 |
| 100 | $0.57802 | $57.80200 |
| 300 | $0.54886 | $164.65800 |
| 500 | $0.52118 | $260.59000 |
| 1000 | $0.49276 | $492.76000 |
